Debata wyborcza za nami

Debata wyborcza za nami

Debata z przedstawicielami Komitetów Wyborczych do Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyła się zgodnie z planem - 15 października o godz. 14.00 w Hotelu Omega w Olsztynie. Na pytania organizacji pozarządowych odpowiadało pięciu kandydatów na radnych wojewódzkich.

Organizatorem debaty były Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa. Spotkanie poprowadził Arkadiusz Jachimowicz, Przewodniczący Rady, we współpracy z Beatą Wachniewską-Mazurek (Stowarzyszenie ESWIP) oraz Bartłomiejem Głuszakiem (Federacja FOSa).

W debacie uczestniczyło pięciu przedstawicieli Komitetów Wyborczych, a zarazem kandydatów w najbliższych wyborach do Sejmiku Województwa:

- Wioletta Śląska-Zyśk (KW Polskie Stronnictwo Ludowe),

- Władysław Mańkut (KKW SLD Lewica Razem),

- Katarzyna Królak (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska),

- Ryszard Prątkowski (KW Partii Razem),

- Dariusz Rudnik (KW Prawo i Sprawiedliwość).

Zasadnicza część spotkania składała sie z trzech pytań zadanych kandydatom przez organizatorów wydarzenia, na których odpowiedź mieli po 3 minuty. Pytania te brzmiały następująco:

1. Jaki pomysł ma Komitet Wyborczy na zwiększenie udziału organizacji pozarządowych w rozwoju społeczno-gospodarczym województwa?

2. Co Komitet uważa za najważniejsze we współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz z ich reprezentacjami?

3. W jaki konkretny sposób Komitet będzie współpracował z organizacjami pozarządowymi i ich reprezentacjami w razie wygrania wyborów? Jakie ma propozycje zmian w stosunku do obecnej formuły współpracy?

Ponadto własne pytania mogli zadać uczestnicy debaty (osoby z audytorium).

W jaki sposób odpowiadali przedstawiciele Komitetów Wyborczych można dowiedzieć się śledząc relację z debaty udostępnioną na stronie Rady na Facebooku.