Rada pyta Komitety Wyborcze

Rada pyta Komitety Wyborcze

15 października (poniedziałek) w Hotelu Omega w Olsztynie, ul. Sielska 4a, o godz. 14.00 rozpocznie się otwarta debata wyborcza organizowana przez Radę Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Federację Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Zaproszenie do udziału w debacie otrzymały Komitety Wyborcze, które zarejestrowały listy kandydatów w wyborach do Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Komitety otrzymały trzy pytania, które zostaną im postawione podczas debaty:

  1. Jaki pomysł ma Komitet Wyborczy na zwiększenie udziału organizacji pozarządowych w rozwoju społeczno-gospodarczym województwa?
  2. Co Komitet uważa za najważniejsze we współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz z ich reprezentacjami?
  3. W jaki konkretny sposób Komitet będzie współpracował z organizacjami pozarządowymi i ich reprezentacjami w razie wygrania wyborów? Jakie ma propozycje zmian w stosunku do obecnej formuły współpracy?

Ponadto uczestnicy debaty - przede wszystkim organizacje pozarządowe z regionu - będą zadawali swoje pytania. 
Debata skupiać się będzie na sprawach społecznych ważnych dla naszego Regionu, w szczególności na obszarze współpracy władz samorządowych z sektorem pozarządowym.