Konferencja plenarna elbląskich organizacji pozarządowych

Konferencja plenarna elbląskich organizacji pozarządowych

Już 22 kwietnia 2022 w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu w godzinach 15.00 - 18.30 odbędzie się Konferencja plenarna elbląskich organizacji pozarządowych. W trakcie wydarzenia odbędą się także wybory do Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych kadencji 2022-2025.

Jednym z tematów Konferencji będzie rola organizacji pozarządowych w rozwiązywaniu problemów społecznych oraz realizacja przez stowarzyszenia i fundacje usług odpowiadających na potrzeby mieszkańców Elbląga.

Podmioty ekonomii społecznej zdają egzamin z realizacji usług na rzecz społeczności, takich jak  opieka nad osobami z niepełnosprawnością i seniorami, wsparcie psychologiczne i terapeutyczne, ale nisza ta wciąż wymaga wypełnienia i chcemy, aby szansę na prowadzenie tak ważnych zadań miały kolejne organizacje, które oprócz profesjonalizmu kierują się także wrażliwością społeczną – mówi Katarzyna Ciszewska z Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu.

Podczas konferencji zostaną także przedstawione działania koalicji elbląskich organizacji pozarządowych na rzecz pomocy Ukrainie.

Szczegółowy program dostępny jest do pobrania poniżej.

Wydarzenie połączone będzie z wyborami do Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych. Informacja na temat wyborów i sposobu głosowania dostępna tutaj: https://centrumelblag.pl/strefa-organizacji/aktualnosci/1177,wybory-do-rady-elblaskich-organizacji-pozarzadowyc

Udział w konferencji należy potwierdzić do 19 kwietnia br. (wtorek) poprzez formularz online: https://forms.gle/cXqtNtMKFZwLxRJ66

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są zarówno przedstawiciele sektora pozarządowego - liderzy, członkowie, wolontariusze, sympatycy, jak i wszyscy zainteresowani mieszkańcy Elbląga.

Informacji nt. Konferencji udziela Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu – tel.: 55 235 33 88 (pn-pt, 7-15), e-mail: r.narnicki@eswip.pl.

 


Załączone pliki: