Apel Marszałka Województwa o wspieranie firm lokalnych

Apel Marszałka Województwa o wspieranie firm lokalnych

Na prośbę Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, publikujemy apel Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego do wszystkich mieszkańców, zachęcający do tego, aby w czasie pandemii koronawirusa wspierać lokalne firmy poprzez kupowanie w nich towarów i usług.

 

Olsztyn, 20 kwietnia 2020 roku


 

Szanowni Państwo,

Znaleźliśmy się wszyscy w trudnej sytuacji, dotąd nam nieznanej. Z niepokojem spoglądamy w przyszłość, obawiając się o życie prywatne i zawodowe. Jednak mimo całego trudu związanego z przetrwaniem w czasie pandemii, zachęcam do bycia solidarnym i do wspierania się nawzajem. Pomóżmy naszym lokalnym firmom przebrnąć przez ten trudny okres, decydujący o ich dalszym istnieniu na rynku.

Kupujmy lokalne produkty, jedzmy potrawy przygotowane przez nasze restauracje – wszystko z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i aktualnie obowiązujących przepisów prawa. Zachęcam do wspierania członków sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle, którzy dalej działają, lecz w nieco innej odsłonie. Możemy zamówić u nich produkty czy dania z dowozem lub odbiorem własnym i mieć pewność, że to, co jemy zostało przygotowane przez naszych lokalnych wytwórców z użyciem lokalnych surowców. Okażmy solidarność i pomóżmy naszej regionalnej gospodarce przetrwać.

Stworzyliśmy bazę firm, u których można składać zamówienia – korzystajmy i udostępniajmy ją dalej!

 

Gustaw Marek Brzezin


Załączone pliki: