Konferencja prasowa ws. 1% podatku dla OPP na Warmii i Mazurach

Konferencja prasowa ws. 1% podatku dla OPP na Warmii i Mazurach

Na Warmii i Mazurach jest ponad 300 organizacji pożytku publicznego, które realizują wartościowe działania na rzecz rodzin, społeczności lokalnych oraz środowiska naturalnego. Do ich wspierania poprzez przekazywanie 1% podatku dochodowego, podczas konferencji prasowej w dniu 30 stycznia 2020 r., zachęcali m.in. Marszałek Województwa, Wiceprzewodniczący Rady oraz Ambasadorzy Akcji "Wspieram region".

„Wspieram Region” – Kocham wspieram – mój 1% dla organizacji pożytku publicznego z Warmii i Mazur to doroczna akcja samorządu województwa, do współrealizacji której została zaproszona nasz Rada. Celem akcji jest zachęcanie mieszkańców regionu do przekazywania swojego 1% z należnego podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz organizacji pożytku publicznego z województwa warmińsko-mazurskiego.

Konferencja prasowa, która zainaugurowała tegoroczną Akcję, odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie. W obecności przedstawicieli regionalnych mediów, do udziału w akcji  zachęcali: Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Bartłomiej Głuszak - Wiceprzewodniczący Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Mirosław Ropiak - Zastępca Dyrektora Izby Skarbowej w Olsztynie oraz Ambasadorzy Akcji: Iwona Pavlovic, Andrzej Matracki oraz Paweł Woicki.


Wgrane zdjęcia: