Debata "Sektor pozarządowy po wyborach parlamentarnych 2019"

Debata

Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza 3 października 2019 r. na godz. 11:00 do Kuźni Społecznej w Olsztynie. Odbędzie się tu debata z reprezentantami komitetów wyborczych, które w nadchodzących wyborach ubiegają się o mandaty poselskie z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.

Zbliżające się wybory parlamentarne to bardzo ważne wydarzenie również dla środowiska organizacji pozarządowym. Jak przed każdymi wyborami organizujemy debatę z przedstawicielami komitetów wyborczych Warmii i Mazur. Wpisuje się to w misję Rady, którą jest rzecznictwo interesów III sektora, działanie na rzecz wzmocnienia, integracji organizacji pozarządowych i ich współuczestnictwa w przestrzeni publicznej.

Będziemy rozmawiać o aktualnych wyzwaniach społecznych, ekonomicznych i środowiskowych oraz o pomysłach na ich przezwyciężenie. A także o roli, jaką przyszli parlamentarzyści upatrują dla sektora organizacji pozarządowych w radzeniu sobie z tymi wyzwaniami.

Uczestnikami debaty będą kandydaci komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy do Sejmu RP w okręgach nr 34 Elbląg oraz 35 Olsztyn. Podczas spotkania przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego będą mogli zadawać pytania o sprawy nurtujące organizacje.

Debata odbędzie się  3 października 2019 roku (czwartek) o godz. 11:00 w Kuźni Społecznej - budynek Banku Żywności przy ul. Marka Kotańskiego 1 w Olsztynie.

Niniejszym mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w debacie. Prosimy ponadto o upowszechnianie niniejszego zaproszenia wśród organizacji, z którymi Państwo współpracujecie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie udziału w debacie do 26 września drogą mailową na adres: ropwwm@gmail.com albo telefonicznie: 89 523 73 45 (osoba do kontaktu: Marek Jurzyński).