Debata i konferencja o lokalnym rozwoju społecznym

Debata i konferencja o lokalnym rozwoju społecznym

Rozwój społeczny – zarówno Elbląga, jak i społeczności lokalnych, to temat konferencji oraz debaty, które odbędą się 2 grudnia 2019 w Domu pod Cisem przy ul. Stawidłowej 3 w Elblągu. W roli prelegentów w wydarzeniu uczestniczyć będą przedstawiciele władz miasta, organizacji pozarządowych oraz uczelni wyższych.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00 debatą Rozwój społeczny Elbląga: wyzwania, priorytety, wartości. Będzie to przestrzeń dla refleksji o szeroko rozumianym rozwoju społecznym w mieście, nad najważniejszymi wyzwaniami i priorytetami w kolejnych latach, ale także nad wartościami, które powinny przyświecać w codziennej pracy i współpracy.

Drugą częścią wydarzenia będzie konferencja Rozwój społeczny: aktywizacja społeczności lokalnych, która wystartuje o godzinie 17:00. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, bowiem doroczna plenarna konferencja elbląskich organizacji pozarządowych odbędzie się przy współorganizacji Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Tematyka konferencji poświęcona zostanie społecznościom lokalnym oraz różnym czynnikom wpływającym na ich rozwój. Zaprezentowane zostaną praktyczne rozwiązania i narzędzia, takie jak np. rady dzielnic, centra aktywności lokalnej, domy sąsiedzkie, budżet obywatelski.

Wszystkim zainteresowanym organizatorzy zapewniają komfortową przerwę - poczęstunek oraz zwiedzanie Domu pod Cisem. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert świąteczny, który, jak zapewniają organizatorzy, będzie dla uczestników miłą niespodzianką.

Zaproszenie oraz program wydarzenia do pobrania poniżej.

Przyjęcie zaproszenia należy potwierdzić do 28 listopada 2019 poprzez formularz online: http://bit.ly/RozwojSpoleczny , telefonicznie: 55 236 27 16 lub e-mailem: r.narnicki@eswip.pl.


Załączone pliki: